» AYANONLINE Müşteri Girişi
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Not:Ayan Dijital Arşiv uygulamamıza AyanOnline içinden de, aldığınız raporlara göre, (ilgili dokümanlarınıza) ulaşabilirsiniz!
» EDI (Electronic Data Interchange)
EDI, farklı kuruluşlardaki uygulamalar arasında yapısal veri değişimi şeklinde tanımlanmaktadır. Bu tanımda yer alan yapısal veri değişimi, EDI’ın iş dünyasında kullanılan kağıt belge değişiminin yerine geçtiği anlamına gelir ve Elektronik Ticaret konusu ile doğrudan ilgilidir.
» eBirlik
İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerinde online kayıt ve onay işlemi gerçekleştirebilmek üzere geliştirilen E-Birlik projesi ile zamanla yarışmak zorunda kalmayacaksınız.
eBirlik

İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerinde online kayıt ve onay işlemi gerçekleştirebilmek üzere geliştirilen E-Birlik projesi ile zamanla yarışmak zorunda kalmayacaksınız.

İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerinin başta GB onayı olmak üzere online etkileşimli ağ uygulamaları üzerinden bilgi alışverişi yapmak suretiyle üyelerin Genel Sekreterliklerle olan işlemlerinde maksimum kolaylık ve çabukluk sağlanması, bilgisayar ve network teknolojilerinin en yeni yeteneklerinden, en üst seviyede faydalanarak iş yükünün azaltılması ve insan kaynaklarının, statülerinde yer alan asli görevlerini tam anlamı ile gerçekleştirmesini teminen verimli bir şekilde yönlendirilmesi, dolayısı ile İhracatçı Birliklerinin günümüzdeki salt GB kaydı yapan ve istatistik veren kurumlar vizyonunun çok ötesinde, İhracatın geliştirilmesindeki önemli misyonunun da ön plana çıkarılması hedeflerini gözeten bir projedir.

E-Birlik projesi Ofisten ihracatçı birliklerine gümrük beyannamesi bilgilerinin gönderilmesini kaydedilmesini, tahakkuk eden nispi aidatların internet bankacılığı ya da cari hesaptan düşüm metotları ile ödenebilmesini ve nihayet gümrük idarelerinin görmeleri gereken Birlik onayının yine ofisten alınabilmesini sağlar. Böylece gümrük beyannamesi kaydı için İhracatçı Birlikleri merkez ve bürolarında sıra beklemek , nakit para taşımak gibi riskli ve zaman alan işlemler büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır.

E-Birlik projesi DTM (Dış Ticaret Müsteşarlığı) Gümrük Müsteşarlığı ve İhracatçı Birlikleri arasında varılan mutabakatlar üzerine inşa edilmiş bir proje olup resmi kurumlar arası işlemlerin bilgisayar ve ağ ortamına alınması yönündeki çalışmalara örnek teşkil edecek bir mimariye sahip olması açısından da önem arz etmektedir.

E-Birlik projesi kamu kurumları ve onlarla işlem gerçekleştiren özel ve tüzel kişilerin bilgisayarlı bilgi alışverişinde XML standardının etkin bir şekilde kullanıldığı ilk proje olma özelliğini de taşımaktadır. Bu teknoloji sayesinde Gümrüklere EDI formatında bilgi gönderen mevcut uygulamalara yapılan küçük bir ilave ile mükerrer bilgi girilmesine gerek kalmaksızın Birlik serverlarına da Gümrük Beyan bilgileri gönderilebilmektedir.

E-birlik projesi Ülkemizde farklı kurumlar arasında, ıslak imza-kaşe geleneksel yöntemi ile uygulanan onay mekanizması yerine sayısal imza yöntemleri ile işlem yapılmasını hayata geçiren ilk ve tek projedir.

 » TCMBB Döviz Kurları
» Vizyonumuz
Kaliteli hizmet anlayışımızla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hızlı ve güvenilir hizmet vermektir. Hizmet kalitesinde ve çeşitliliğinde farklılık yaratarak sektörde en ön sırada yer almaktadır.
» Misyonumuz
Uzman ve Deneyimli Kadromuzla müşterilerimize en gelişmiş teknolojiyi kullanıp kanuni hak ve menfaatlerini koruyarak gecikmeye mahal vermeksizin minimum sürede sonuç almaktır. Özetle profesyonel ve güvenilir bir çözüm ortağı olarak BİZ varız.
» Politikamız
Şirket faaliyetlerinde modern teknolojiyi kullanır. Sürekli kendini inceler, yeniler ve kendisiyle rekabet eder. Personelin dürüst, uyumlu, çalışkan ve yaratıcı olmasına özen gösterir. Kanunların öngördüğü hukuki, idari ve mali zorunlulukların tamamını yerine getirir. Müşterisine değer verir, saygı duyar, verdiği hizmetin tam sorumluluğunu taşır, sadece yapabileceği sözü verir, her defasında verdiği sözden fazlasını gerçekleştirir. Yeni müşteri kazanmak için, mevcut müşterilerinin mutluluğunu devam ettirmenin öncelik taşıdığını bilir. Müşterilerine, "AYAN GÜMRÜKLEME ile iş yapmak basit, kolay ve güvenli" dedirtmek için yoğun gayret gösterir. Müşterisine verdiği hizmette, hem tedbirli, hem iş bitiricidir.
Tasarım & Veritabanı Uygulaması: [Cin.Net] İnternet Hizmetleri